معرفی کتاب دانسته هایت را به کار بگیر

0

 

کلاس های زیادی شرکت می کنید اما نتیجه دلخواهتان را نمی گیرید؟

کتاب های بسیاری را می خوانید اما تغییری در زندگی خود احساس نمی کنید؟

 

ما در دنیایی زندگی می کنیم که غرق در اطلاعات هستیم. هر روز مطالب جدید یاد می‌گیریم، کلاس‌های متعددی شرکت می‌کنیم اما تغییری در زندگی احساس نمی‌کنیم؟
کتاب “دانسته‌هایت را به کار بگیر” اثر کنت بلانچارد که کتاب مدیر یک دقیقه‌ای او بسیار مشهور است در این کتاب دقیقا به همین سوالات پاسخ داده است و حلقه گمشده میان آموزش و عمل به آن را پیدا کرده است. (این کتاب توسط آقای سعید محمدی ترجمه شده و انتشارات تعالی در سال ۱۳۹۴ آنرا چاپ نموده است)

کنت بلانچارد علت عمل نکردن به دانسته‌ها و آموزش‌ها در سه بخش توضیح داده است :

بخش ۱ : تلنبار شدن اطلاعات

افراد برای فرار از عمل کردن به دانسته های خود، سعی می‌کنند اطلاعات جدید کسب کنند، زیرا که کسب اطلاعات جدید بسیار راحت‌تر از عمل به دانسته‌های قبلی است.

اگر می‌خواهید دچار این تله نشوید مانند ماهی عمل کنید. ماهی در درون دریاست اما به اندازه نیاز خود از آب بهره می‌برد، ما هم در دریایی از اطلاعات هستیم اگر می‌خواهید غرق نشوید به اندازه نیاز خود بردارید زیرا که مغز اطلاعات اضافی را که دریافت نموده‌اید و به کار نبسته‌اید حذف می‌کند.

اطلاعات قبلی برای اینکه موثر واقع شوند نیاز به تکرار دارند آن هم تکرار فاصله دار. همه می‌دانند که سیگار بسیار ضرر دارد یا برای رفع چاقی باید رژیم بگیرند پس چرا کاری نمی‌کنند؟ چون تکرار نمی‌کنند و در انجام دانسته‌های خود پیگیر نیستند.

تکنیک های شخصیت خوانی - معرفی کتاب
خواندن مقاله

بخش دوم : فیلترهای منفی

از دوران کودکی یاد گرفته‌ایم که به جای تمرکز روی نقاط مثبت، حواسمان به نکات منفی باشد و این شرطی شدن را از والدین خود دریافت کرده‌ایم زیرا که آنها هر وقت کار مثبتی کردیم بی‌تفاوت بودند و به محض آنکه خطایی کرده‌ایم ما را تنبیه کرده‌اند برای همین امروزه به شدت ما تمرکز روی مسایل منفی داریم در نتیجه وقتی آموزشی را دریافت می‌کنیم به دید منفی به آن می‌نگریم.

تا زمانی که ذهن خود را نسبت به آموزش‌ها مثبت و باز نکنیم، نمی توانیم از آنها در زندگی خود استفاده کنیم.

بخش سوم : عدم پیگیری و تمرکز

حساس‌ترین زمان برای اجرایی کردن آموخته‌ها یکی در زمان آموزش است و دیگری در زمان شروع یک کار جدید که در هر دو این زمان‌ها ما نیاز به یک برنامه پیگیری داریم که ما را سازماندهی کند، مسئولیت‌پذیری ما را بالا ببرد، و در زمان‌های مختلف ما زا حمایت کند.

پیگیری مهمترین عامل برای اجرای دانسته‌هایمان است.

 

 

اگر اهل مطالعه و یادگیری هستید توصیه می‌کنم حتما این کتاب را بخوانید تا لذت آموزش‌هایتان را بیش از پیش احساس کنید.

 

نویسنده : خیرآبادی

منبع : www.kheyrabady.com

 

vote
Article Rating
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
commodo Donec mattis quis accumsan tristique